#dembursu

Dem Derneği'nin 2019 - 2020 eğitim ve öğretim yılı için sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere yönelik olarak 4 farklı kategoride bursu vardır.

 

Tüm burs kategorileri için başvurular E-BURSUM üzerinden alınmakta ve yıl boyunca devam etmektedir. Burs başvurularını dilediğiniz zamanda linke tıklayarak yapabilirsiniz. 

https://e-bursum.com/burs-ara

 

Sayfaya gittiğinizde Dem Derneği'nin ''İşitme Engelli ve Sağır Öğrenciler için Eğitim Destek Bursu'' başlıklı bursunu bulup ''Başvur'' tuşuna basın. 

 

Sonrasında sayfa sizi üyeliğe ve başvuru sorularına yönlendirecek.

 

Başvurunuzu nasıl yapacağınız anlatan detaylı dosya için tıklayın. 

  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Heyecan Simge

Eğitim Destek Bursu: İhtiyaca yönelik olarak sağır ve işitme engelli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için ilkokul ve ortaokulda okuyan 2, lisede okuyan 1 ve lisans öğrencisi 1 kişiye verilir

Eğitime Teşvik Bursu: Sağır ve işitme engelli ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik #eğitimeteşvik bursu, sivil toplumda aktif çalışma istekliliği gösteren ve ihtiyacı olan 75 öğrenciye verilir. 

Rüzgar Bursu: Derneğin bütçe ayırdığı işini gönüllü olarak yapmayı tercih eden eğitmen adına açılan özel ve tek seferlik bir burstur. 1 sağır ve işitme engelli yüksek lisans öğrencisine verilmesine karar verilmiştir.  

Bireysel Bağışçı Bursu: Bir öğrencinin bir yıllık belirlenen tutardaki tüm bursunun tek kişi tarafından sağlandığı burs türüdür. Her bireysel bağışçının bursu derneğin veri tabanındaki ihtiyaç sahibi öğrenciye aktarılır. 

 Tomtom Mah. Yeniçarşı Cad. No:68 D:21 Beyoğlu / İstanbul

+90 530 136 02 17

STKsidir.png