top of page

yönetim kurulu

15 yılı aşkın süre etkinlik ve organizasyon sektöründe bir şirketin ortağı olan ve üst düzey yöneticiliğini yapan Pınar, Dem'den medya yer alan bir haber sayesinde haberdar oluyor. 2017 yılından beri gönüllülük yapan Pınar, özellikle kaynak geliştirme anlamında derneğe aktif destek veriyor. 

PINAR KABACA
PINAR KABACA
AYBİKE İPLİKÇİ
AYBİKE İPLİKÇİ

Dem Derneği'nin kurucuları arasında yer alan Bike, Galatasaray 

Üniversitesi hukuk bölümünden mezun. 

Beş yılı aşkın süredir özel sektörde proje finansmanı alanında avukat olarak çalışıyor.  

SONGÜL DÜZEN
SONGÜL DÜZEN

demgoodcoffee müdavimi olarak 2016 yılında Dem'le tanışan Songül, aklını ve vicdanını kaybetmemek için Dem  gönüllüsü olduğunu söylüyor. Marmara Üniversitesi Paramedik mezunu olan Songül, 2011 yılından bu yana den 112 acil yardım istasyonunda acil tıp teknisyeni olarak çalışıyor.  

GÜLTENSARHAN
GÜLTEN SARHAN

Gülten, Dem’le 2017 yılındaki TİD eğitimi sayesinde tanıştı. Kendisi de koklear implant kullanan işitme engelli bir birey olarak, işiten toplum ile sağır toplum arasında diyalog alanları yaratılmasını, sorunlara sürdürülebilir çözümler üretilmesini destekliyor. Hacettepe Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Gülten, şu anda bankacılık ve ödeme sistemleri sektöründe çalışıyor.

FURKAN YALÇIN
FURKAN YALÇIN

Üniversitede görme engelli ya da az görme engeli bulunan çocuklara destek vererek sivil toplumla tanışan Furkan, 2017 yılında bir farkındalık ve liderlik programında Dem ile tanıştı. Başta dayısı olmak üzere tüm işitme engelli ve sağır bireylere kendini daha iyi ifade etmek için gönüllü oldu. Furkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Şu anda bankacılık sektöründe çalışmakta.

koordinasyon ekibi

Üniversite yıllarından bu yana sivil toplum kuruluşlarında gönüllü görev alan Dicle,  İTÜ-SUNY Çift Diploma Programında İşletme eğitimini tamamladı. 2019 Şubat itibarı ile Dem'de Diyalog Alanları Koordinatörü olarak çalışmaya başladı, Bankacılık sektöründe 10 yıllık İnsan Kaynakları tecrübesinden sonra kurumsal hayatta edindiği yetkinliklerini sivil toplumda sosyal fayda odaklı çalışarak kullanmaya karar verdi. 

DİCLEHAN SÖNMEZOĞLU
DİCLEHAN SÖNMEZOĞLU

Damla, Virginia Üniversitesi   ( UVA ) Medya Çalışmaları ve Tarih alanlarından çift anadal mezunu.   

Dem Derneği'nin kurucuları arasında yer alan ve kuruluşundan bu yana gönüllü olarak derneğin projelerini yürüten Damla, Ağustos 2018 itibariyle Sürdürülebilir Çözümler Koordinatörü olarak profesyonel çalışmaya başladı. 

AYŞE DAMLA İŞERİ SUNMAN
AYŞE DAMLA
İŞERİ SUNMAN
bottom of page